Mimořádné kolo dotačního řízení v sociální oblasti

Poskytovatelé sociálních služeb v Ústeckém kraji mohou žádat o podporu od 1. do 7. srpna 2017.

V souvislosti s navýšením finančních prostředků určených na podporu sociálních služeb přistoupil Ústecký kraj k vyhlášení mimořádného termínu pro podávání žádostí o finanční podporu od 1. 7. 2017. Finanční prostředky na dofinancování jsou určeny pouze na platy, mzdy a jejich navýšení. Podávání žádostí bude probíhat výlučně prostřednictvím aplikace IS OKsystém-poskytovatel.
 
Návrh vyhlášení mimořádného termínu pro podávání žádostí o finanční podporu z  rozpočtu kraje v dotačním programu „Podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji 2017“ byl schválen Zastupitelstvem Ústeckého kraje dne 26. 6. 2017.

Na základě aktualizace nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů, dojde k úpravě zdrojových dat pro stanovení vyrovnávací platby a optimální výše dotace, resp. k úpravě výchozích hodnot pro výpočet obvyklých mzdových nákladů. Následně bude sociálním službám přepočtena vyrovnávací platba a optimální výše dotace, stanovena maximální výše dotace a reálná výše dotace dle pravidel Metodiky Ústeckého kraje pro poskytování finanční podpory poskytovatelům sociálních služeb v rámci programu Podpora sociálních služeb v Ústeckém kraji 2017.

Harmonogram vyhlášení mimořádného termínu:

1. 7. – 30. 7. 2017 – zveřejnění vyhlášení na úřední desce

1. 8. – 7. 8. 2017 – lhůta pro podávání žádostí v mimořádném termínu

30. 8. 2017 – předložení vyhodnocení Radě Ústeckého kraje

11. 9. 2017 – předložení vyhodnocení ke schválení Zastupitelstvu Ústeckého kraje.

 

Zdroj: Ústecký kraj

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.