Lenka Kohoutová, Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením: Projekt Neseď a jdi si hledat práci

23.07.2014 15:19

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením ve spolupráci s LMC s.r.o. realizují projekt Neseď a jdi si hledat práci, jehož výstupem je virtuální prostor na webových stránkách www.prace.cz, a to v podsekci „Nabídky pro OZP“.

Partnerství s LMC
 
Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením se podílí jen na projektech, které prosazují zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Všechny tyto projekty přitom nejsou určeny na pomoc jednotlivcům, ale vždy pro širší skupinu osob. Projekt Neseď a jdi si hledat práci vznikl za úzké spolupráce s LMC s.r.o., společností, která vlastní a provozuje portály www.jobs.cz a www.prace.cz. Produktem projektu je v zásadě virtuální prostředí, které obsahuje nabídky, informace pro zaměstnavatele a osoby se zdravotním postižením „jak na to“. Právě v podsekci portálu práce.cz je záložka „Nabídky pro OZP“, která je určena osobám se zdravotním postižením, které hledají práci a také zaměstnatelům. V tomto virtuálním prostředí najdete praktické informace pro zaměstnavatele, tak i uchazeče o zaměstnání. Tento projekt je zaměřen velmi prakticky. Na výše jmenovaném portálu jsou také shromážděny inzeráty, nabídky zaměstnání, vhodné pro osoby se zdravotním postižením. Jde o největší burzu práce pro tuto skupinu v ČR.
 
Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením nechce prosazovat hru na práci, ale skutečné nabídky. Je bohužel stále nutné opakovat a zdůrazňovat, že lidé se zdravotním postižením mohou 
a mají pracovat. Zaměstnatelé zase potřebují opakovaně slyšet, že uchazeči z řad osob se zdravotním postižením jsou potenciálně stejně kvalitními zaměstnanci, jen s tím, že některým je potřeba uzpůsobit pracovní prostředí. Všechny tyto souvislosti se snažíme s LMC propojit v tomto projektu.
 
Také chápeme, že někteří zaměstnavatelé nemohou ve svých provozech uzpůsobovat pracovní prostředí, a tedy
i zaměstnávat osoby se zdravotním postižením. V takovýchto případech radíme, jak dál, jak používat náhradní plnění správným způsobem a nebýt součástí té skupiny, která náhradní plnění zneužívá.
 
Tento virtuální svět má i přesah – audity pracovišť, semináře pro personalisty, osoby se zdravotním postižením
a zaměstnavatele. Audity pracovišť mají za cíl odhalit možnosti pro zaměstnávání nebo naopak identifikovat nutné úpravy. Snažíme se také dlouhodobě spolupracovat s jednotlivými zaměstnavateli tak, aby vznikaly další projekty, které napomohou zaměstnat více osob se zdravotním postižením. Příkladem za všechny je ČSOB.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.