Kurz odezírání pro osoby se sluchovým postižením

Pořádá v Praze Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé pro Prahu a Středočeský kraj.

Lektorka: Mgr. Šárka Prokopiusová
Místo: Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé pro Prahu a Středočeský kraj, o.p.s., Karlínské náměstí 12, Praha 8 – Karlín
Osm setkání v rámci jednoho kurzu – termíny: 20.10., 27.10., 3.11., 10.11., 1.12., 8.12., 15.12., 22.12.
Čas: od 16:30 do 17:30 hod

Kurzovné – pouze 300 Kč!

Co je to odezírání?
Schopnost vnímat mluvenou řeč zrakem a podle pohybů úst, mimiky, gestikulace, výrazu očí pochopit obsah sdělení a celkovou situaci.
Kurz obsahuje seznámení se základními pravidly odezírání, s podmínkami, které musí být pro dobré odezírání splněny a především budeme cvičit, trénovat a opět cvičit.

 

Klíčová slova: 

Komentáře

Dobrý den,

pro strýčka scháním kurzy odezírání. Dle stránek vidím že aktuální již začal. Ráda bych se zeptala. Kdy začnou další kurzy? A jak je možné se s vámi spojit kromě mailu? Strýc je již starší a není zvyklý mail používat. Moc děkuji za odpověď.
anay.h@seznam.cz

Dobrý den,

kurzy odezírání pořádáme zruba 1x za dva roky, důvodem je relativně úzká cílová skupina a při častějším pořádání se kurz nenaplní. Nejsme tedy v tuto chvíli schopni upřesnit datum dalšího kurzu. V případě více zájemců by se dal nejdříve přepokládat podzim 2016. Vašeho strýce si rádi zařadíme do seznamu zájemců a při jeho naplnění (alespoň 5 osob) kurz uspořádáme.
Spojení je možné také formou SMS, např. na telefon 721 440 904, nebo telefonát na pevnou linku 224 816 829, nicméně písemná forma je jistější (většina našich zaměstnanců jsou osoby se sluchovým postižením a pokud není na pracovišti tlumočník, nemusíte se dovolat). Děkujeme za pochopení.

Tak to je mi líto že mě strýc nepožádal o pomoc dříve a nestihli jsme letošní podzimní kurz. Strýčkovi je již 80 let a tak je pro něj opravdu za dlouho další kurz až na podzim. Budu tedy zkoušet někde jinde a případně si ověříme možnost kurzu v roce 2016. Moc děkuji za odpověď a další spojení.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.