Konference INSPO představí nejen technické novinky

Konference INSPO každoročně představuje informační a komunikační technologie, které usnadňují život lidem se zdravotním postižením. Kromě technologických novinek však 17. ročník INSPO, který se uskuteční 25. března v Kongresovém centru Praha, přinese také organizační novinky. Jednou z nich je relaxační zóna, v níž účastníkům, kteří se ještě stihnou na konferenci přihlásit, budou k dispozici čtyři maséři.

Kromě toho si účastníci nově mohou objednat na oběd bezlepkovou nebo vegetariánskou stravu, což v minulosti nebývalo. 

Naopak již řadu let je samozřejmostí  tlumočení do českého znakového jazyka a simultánní přepis mluvené řeči na plátno ve všech sálech.  

Neslyšící účastníci tak nebudou odkázáni pouze na jednání v jednom sále. Simultánní přepis budou moci sledovat kromě plátna také na tabletech, které jim budou zapůjčeny. Tablety mohou využít také slabozrací účastníci, kteří na nich budou sledovat prezentaci promítanou na plátno.

Středisko Teiresiás pořídí videozáznamy všech přednášek, které budou obsahovat i překlad do znakového jazyka a titulky. Toho budou moci využít všichni, kdo se konference nemohou zúčastnit. Anebo kdo se přihlásí pozdě - již v příštích dnech totiž bude registrace ukončena pro naplnění kapacity. Zatím ještě je ji možné provést prostřednicdtvím formuláře na https://goo.gl/forms/40swCCxmfAXigZR92. 

Program konference najdou zájemci na www.inspo.cz/inspo-2017.  

Účast na konferenci je za symbolický poplatek 300 Kč (platí se u prezence), který zahrnuje i průběžné občerstvení a oběd a sborník na CD. Účastníci, kteří mají průkaz TP, ZTP nebo ZTP/P, zaplatí pouze 200 Kč, pro osobní asistenty je účast zdarma.

Sedmnáctý ročník konference INSPO pořádá BMI sdružení s pomocí spolku Křižovatka.cz. Generálním partnerem je Nadace Vodafone,  partnerem AutoCont CZČSOB  a odborným partnerem Teiresiás, středisko Masarykovy univerzity pro pomoc studentům se specifickými nároky. Mediálními partnery jsou ČTK Protext a portál Helpnet.cz.

(wr)

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.