Kampaň DOMA odstartuje Papučovým dnem

Má informovat, že je možné zůstat doma až do konce a že existují služby, které lidem při umírání pomohou.

Dle výzkumu si 78 % lidí přeje strávit své poslední chvíle doma mezi svými blízkými. Děje se ale opak a nejčastěji umíráme v nemocnicích. A právě z toho důvodu pořádá Mobilní hospic Ondrášek kampaň DOMA. 

Kampaň proběhne od 9. do 15. října v Ostravě a okolí a v rámci médií po celé ČR k příležitosti Světového dne hospiců.

V 1. patře Forum Nová Karolina a ostravské pobočce IKEA budou umístěny simulace pokojů s polohovacím lůžkem a jinými pomůckami, které používáme. Uvidíte tak, jak může pokoj při péči doma vypadat. Zapojily se také firmy, obchůdky či restaurace. Tam budete moci vidět letáčky MH Ondrášek či kasičky.

Celý týden odstartuje PAPUČOVÝM DNEM, kdy lidé, kteří se chtějí zapojit a podpořit hospice a myšlenku umírání doma, přijdou do práce v papučích a přinesou si tak kousek svého doma s sebou.

Zapojit se můžete i vy. Přijďte 9. 10. do práce v papučích, vyfoťte se a sdílejte fotku na facebooku s hashtagem #papučovýden.

Na krátké video ke kampani DOMA se můžete podívat zde: http://bit.ly/2fQ5yvm. A Papučový den vám přiblíží toto video: http://bit.ly/2y5yzNS.

Více informací se dočtete na www.umiratdoma.cz nebo facebookové události DOMA. Týden pro mobilní hospic: http://bit.ly/2xJvovy.

Jana Pastrňáková

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.