JSEM TO POŘÁD JÁ? Život s demencí

Přednášku pořádá 6. dubna v Praze Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Přednáěška se bude konat ve středu 6. 4. 2016 od 17.00 do 18.30 hodin v Malém sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí 1.

Bude věnována změnám poznávacích schopností a chování při počínající demenci s ohledem na rozdíl od normálního procesu stárnutí. Budou vysvětleny současné možnosti neuropsychologického testování, zobrazovacích metod a jiných postupů využívaných v diagnostice různých typů demence.

Posluchači se dozví o farmakologických a nefarmakologických postupech při léčbě, udržování poznávacích schopností a ovlivnění poruch chování. Dále budou přednášející informovat o možnostech zapojení rodiny do péče a sociální podpoře pro osoby s pokročilými formami demence. 

Přednáší MUDr. Oksana Samokhvalova, psychiatrička, gerontopsychiatrička. Pracuje v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech, v soukromé psychiatrické ambulanci. Je absolventkou Salzburského lékařského semináře “Psychiatry“.

Přednáška probíhá ve spolupráci s Českou alzheimerovskou společností (ČALS).  Sociální pracovnice Mgr. Hájková seznámí účastníky s činností ČALS, vysvětlí problematiku poskytování sociálních služeb lidem s demencí a problematiku poradenství a podpory rodinným příslušníkům.

Vstupenky v ceně 40 Kč lze zakoupit online nebo v pokladně Městské knihovny na Mariánském náměstí 1.

Více informací naleznete zde a v přiložené pozvánce.

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.