Jiří Slapnička: Internet? K nezaplacení

04.01.2007 7:56

Je to již téměř 22 let, co se nade mnou smilovala jedna dívka, a vzala si mě za muže. Ne, že by mě opice vyhodily pro krásu z hnízda, ale měl jsem komplexy, že díky obrně DK kulhám a mám špatnou rovnováhu. Navíc dívky v mé věkové skupině a s podobným zdravotním postižením mi dávaly silně najevo, že čekají na prince. Až na jednu. Evku. S tou jsme si okamžitě padli do oka, a po půlroční známosti se vzali.

Díky nepřízni osudu a několika úrazům ženuška skončila na vozíku. A co víc. Nedbalost jednoho doktora při léčbě poškozeného lokte způsobila, že jiný lékař, pan doktor Pilnáček, sice ruku zachránil, ale „léčba“ předchozího doktora způsobila poškození ruky a prstů.

 Jsem člověk, jenž má mnoho koníčků. A mezi ně patří také počítače. Ty také navzdory protestům mé drahé po několika letech měním za novější typy.

 Manželka pro mou zálibu nejdříve neměla pochopení, a proti neustálé renovaci protestovala. Ale jednoho krásného dne se stal zázrak, a Evka zasedla před monitor, a zeptala se, jak se ta „krabice“ pouští.

Nejdříve si na „dědka“ (tak každému počítači říkám) ukládala recepty a opisovala různé články, ale po několika týdnech objevila Internet.

Díky své nové vášni objevila nový svět. Svět neomezených možností ohledně poznávání své vlasti, jiných zemí, chatuje se starými přáteli a nachází nové. Také se naučila po netu nakupovat. A co víc. Psaním na klávesnici si zlepšuje pohyblivost prstů u poškozené ruky.

 Tato její nová vášeň je nejen objevení velké drbárny, ale také nenápadná rehabilitace, způsob navázání nových přátelství a rozvíjení mozkové činnosti. Mé drahé díky její přirozené inteligenci totiž stačí, stejně jako mně, jen „nakopnout“, a na potřebné již přijde sama.

 Je jen špatné, že nemám stálé připojení s paušálem. Účty za Internet přesahovaly v prvních měsících 1500 korun.