Jindřich Mikulík: Internet a můj handicap

04.01.2007 7:39

Jmenuji se Jindra Mikulík, mám 12 let, jsem těžce sluchově postižený, nosím sluchadlo. Chodím do Základní školy pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí do 6.třídy. Doma máme počítač asi 5 let. U počítače pracuji, když potřebuji něco vyhledat, nebo si hraju, píšu zprávu na www.email.cz kamarádovi nebo píšu, co jsme dělali ve škole.

Pracuji v dětském časopisu ,,Zpravodaj". Píšu příspěvky a posílám fotografie do Gongu přes internet o akcích, které děláme. Je to super, protože se mohu rychle domluvit s redakcí časopisu Gong, já - žák základní školy. Například jsem psal o ,,Zářijové anketě", ,, Bleším trhu" nebo o soutěži ,,AZ- kvíz".

Také rád chatuji na MSN na stránkach, www.neslysici.cz. Baví mě chatovat po internetu, ale necítím se bezpečný. Vím, že nesmím dávát nikomu své osobní údaje. Často hledám obrázky, hry, hledám všude, nejvíc však na www.google.com. Dokážu rychle najit televizní programy na www.czech-tv.cz, z čehož má největší radost moje maminka. Moje máma píše zprávy na www.seznam.cz, na www.email.cz, taky chatuje na MSN. Stejně moje sestra Mary chatuje na internetu na www.neslysici.cz, bratr Martin hraje nejvíc hry. Celá rodina využíváme počítač, jsme rádi, že ho máme.

Ještě nevím, čím budu, nemám plán. Chtěl bych být malířem nebo učitelem neslyšících. Pak internet bude pro mě bude velikým pomocníkem, protože si rychle najdu veškeré informace, které budu potřebovat.