Jaroslava Švihlíková: Internet a můj handicap

01.02.2007 11:49

Jak jsem se dostala k internetu?Úplně náhodou a nebo,co s volným časem.

V roce 2001 jsem měla operaci, a na základě dlouhodobé nemoci jsem přišla o práci.Tak jsem se zaregistrovala na Úřadu práce.
Ze zdravotních důvodu nemohu vykonávat veškeré práce,které jsou nabízeny na ÚP pro tělesné postižené lidi. Jsem totiž silně nedoslýchavá,navíc mám zákaz stání a dlouhodobé chůze.
V r.2003 jsem požádala na ÚP o kurz na PC,který mě byl poskytnut na základě mých zdravotních potíží.Ještě předtím jsem náhodou četla článek o otevření počítačového klubu u Zeleného ptáka, který mě natolik zaujal, že jsem se tam šla podívat. Jako první jsem se naučila používat e-mail za pomoci pracovníka PC klubu, neboť mám dceru v cizině a díky e-mailu jsem s ní stále v kontaktu. Na kurzu PC jsem si osvojila základy obsluhy. Na internetu si vyhledávám zajímavosti, které mě zajímají. Zatím jsem se neodvážila oslovit firmy, které práci nabízejí. Neboť,jak je u nás zvykem,že nepřijímají lidi v starším věku, k nimž bohužel patřím i já.J sem ročník 1948, navíc sluchově postižená, takže nemám šanci.
Mám "zajímavého" koníčka, ráda předělávám interiér bytu. Bavilo by mě používat k tomu počitač, ale bohužel to zatím nezvládám.