Jak volit prezidenta

Způsob hlasování při volbě prezidenta republiky na území České republiky přibližuje na svých webových stránkách pro voliče se zdravotním handicapem Národní rada osob se zdravotním postižením ČR. 

Upozorňuje zejména na odstavec o způsobu hlasování, kde je uvedeno, že s voličem, který nemůže sám vybrat hlasovací lístek pro zdravotní postižení nebo z jiných důvodů, nemůže číst nebo psát, může být v prostoru určeném pro vložení hlasovacího lístku do úřední obálky přítomen jiný volič.

Tímto voličem však nesmí být člen okrskové volební komise. Voličem vybraný hlasovací lístek za něho vloží do úřední obálky jím vybraný jiný volič, a po případě i úřední obálku vloží do volební schránky.

Pro osoby se zdravotním postižením je také důležitá ta část informace, která informuje voliče, jak požádat o hlasování do přenosné volební schránky. 

Leták s podrobnými informacemi je v příloze. 

Klíčová slova: 

Komentáře

Zdravím,
někdy je volič samostatný, ale neumí číst nebo psát, popř. nechápe delší souvětí... Můžete pomoct mu pochopit toto sdělení?

=> tenhle návod je dobrý začátek, jen PROSÍM, zkuste to přesat v nějaké jednoduché, popř. obrázkové řeči. VždyŤ to nemůže být nějak těžké. Ale ať se opravdu můžou zapojit do té naší občasnské společnosti.
S pozdravem,
David Pasz
diakon

P.S. Možná by pomoíhlo, můžu poslat ukázku letáku o bioproduktech pro lidi s spostižením.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.