Jak internet a telefon usnadňují život lidem se zdravotním postižením

Literární soutěž Internet a můj handicap, jejíž 14. ročník vyhlásilo BMI sdružení, je určena autorům se zdravotním postižením. V rozsahu do 600 slov mají ve svém soutěžním příspěvku popsat, jak jim internet či telefon pomáhají vyrovnat se s daným handicapem. Mezi příspěvky, které již organizátorům přicházejí, byl jeden, který daná kritéria nesplňuje. Je však natolik vtipný, že by bylo škoda jej nezveřejnit. Soutěže se zúčastnit nemůže, ale aspoň poslouží k připomenutí, že uzávěrka soutěže je již brzy - 25. února 2018.

Sponzorský dar

Šla jsem z nemocnice od lékaře a brala jsem to nejkratší cestou k autobusové zastávce. Píši povídky a napadlo mne, že bych mohla někde požádat o sponzorský dar. Hlavou se mi honily myšlenky, zda je to vhodné či nikoliv a hlavně, kde o sponzorský dar požádat.

Přemýšlela jsem, jestli by nebylo lepší použít internet nebo telefon a nějaký podnik oslovit. Ale v  tomto případě se mi zdálo, že osobní kontakt bude přeci jen nejlepší. Jak jsem tak  procházela ulicí, uviděla jsem na jednom domě nápis POHŘEBNÍ SLUŽBA. Přešla jsem ulici a statečně vstoupila.

Za stolem seděla paní, která se mne hned ujala. Po chvilce mlčení ze mne vypadlo: ,,Dobrý den. Prosím vás, mám RS, píšu povídky a jakožto váš budoucí potencionální klient jsem vás přišla požádat, zda byste mne nesponzorovali.
Paní na mne vyvalila oči, pak si zakryla rukama obličej a začala se otřásat. V první chvíli jsem si myslela, že pláče, ale když se na mne podívala, opravdu ta žena slzela, ale smíchy!

,,K nám nechvátejte mladá paní, na to máte ještě času dost. Nicméně, musím vás zklamat. My sponzorujeme hospice."

Slušně jsem poděkovala a omluvila se za zdržení. Už jsem brala za kliku, když za mnou paní zavolala: ,,Děkuji vám za zpestření dnešního dne. To se totiž jen tak nevidí. To až budu povídat doma, tak tomu nikdo neuvěří."

Rozloučily jsme se a mně až venku došlo, že jen debil může prosit o sponzorský dar v POHŘEBNÍ SLUŽBĚ!!

Zuzana Beranová

P.S. Pravidla literární soutěže Internet a můj handicap jsou na http://www.inspo.cz/internet-muj-handicap-0

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.