Aktuálně

26.07.2016 11:10

Od 1. září 2016 nabude účinnosti novela vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách. Vyhláška je základním dokumentem k hodnocení schopnosti zvládat základní životní potřeby pro účely přiznání jednotlivých stupňů příspěvku na péči. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR upozorňuje na změny, které novela přináší. 

19.07.2016 8:09

V posledních letech se rozrůstá generace lidí, kteří se dostávají do takřka neřešitelné situace, neboť jim ještě „neskončila“ péče o nezaopatřené děti, a zároveň musí pečovat o stárnoucí rodiče či příbuzné. Tzv. sendvičová generace, tedy populace ve věku mezi 45 – 65 lety věku, pak stojí před těžkou otázkou, jak s vlastní prací skloubit časově náročnou péči o své blízké. „Vyměnit“ zaměstnání za péči o jinou osobu jde, aniž by lidé přišli o potřebné roky pro přiznání důchodu.

Na „příspěvek na dojíždění“ dosáhne více lidí

17.07.2016 10:14

Podpora zaměstnanosti uchazečů ze skupin ohrožených dlouhodobou nezaměstnaností a snaha o sladění nabídky a poptávky na trhu práce. To jsou hlavní cíle příspěvku na podporu regionální mobility, který v pilotním provozu poskytuje od dubna 2016 Úřad práce ČR. Podmínky jeho přiznání se nyní mění a rozšiřuje se i počet regionů, ve kterých o něj mohou zájemci žádat. Na příspěvek tak dosáhne více lidí.

Tarif O2 při přechodu na nový tarif pevné telefonní linky

13.07.2016 18:56

Firma O2 postupně převádí všechny své „staré“ telefonní tarify na pevné linky na „nové“ tarify. Změna se týká také všech uživatelů pevných linek, tedy i těch, které byly nějakým způsobem zvýhodněny pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P. Všem těmto držitelům je starý tarif převeden automaticky na „Volání Svět“. Protože mnoha uživatelům tyto změny nejsou jasné, Národní rada osob se zdravotním postižením ČR vypracovala vysvětlující informaci.   

Plavecká akademie bez bariér míří přes Strakonice do Ria

11.07.2016 12:32

V neděli dne 10. 7. 2016 zahájilo v Plaveckém areálu STARZ ve Strakonicích 60 plavců s postižením první turnus XXIV. Plaveckého léta. V průběhu 3 týdnů se vystřídá na 125 plavců sportovních klubů Plavecké akademie bez bariér KONTAKTU bB. Nejmladším plavcům je sedm let a nejvyzrálejší plavkyni je 69 let. Plavce s lehčím i velmi těžkým handicapem bude ve vodě i na souši podporovat tým trenérů, instruktorů a asistentů pod vedením ředitele a šéftrenéra KONTAKTU bB Jana Nevrkly.

05.07.2016 10:41

Pod hlavičkou projektu Informační aktivity v souvislosti s reformou psychiatrické péče Dobré místo z.s. uskutečnilo 60 anketních rozhovorů týkajících se současné psychiatrické péče v České republice a obecně problémů spojených s duševním onemocněním. Z celkového počtu 60 respondentů odpovídalo na naše otázky 30 lidí s duševním onemocněním 15 rodinných příslušníků lidí s duševním onemocněním a 15 odborníků (psychiatrů, psychologů, terapeutů).

Praha představila mapu přístupnosti budov a veřejných prostor

04.07.2016 11:27

Digitální mapu přístupnosti budov a veřejných prostor pro osoby s omezenou schopností pohybu představilo hlavní město Praha. Objekty zmapovala na základě schválené metodiky Pražská organizace vozíčkářů (POV). Mapu samotnou potom vytvořil Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR).

Pokus o rekord v netradiční sportovní disciplíně pomůže handicapované dívce podívat se k vysněnému moři

04.07.2016 11:25

Cyklista Vladimír Vidim se rozhodl spojit svůj pokus o překonání vlastního rekordu v jízdě na vysokém kole s charitativní akcí na podporu handicapované Adély. V době od 21. července hodlá sportovec na svém netradičním dopravním prostředku pokořit hranici tisíc kilometrů za 48 hodin na čtyřicetikilometrovém okruhu vedoucím z Prahy 6 přes Roztoky, Kralupy a Veltrusy do Chlumce. Stávající rekord Vladimíra Vidima je 802 kilometry za 48 hodin. Cyklista chce svou sportovní akcí upozornit na sbírku, jejímž účelem je zajistit finanční prostředky pro Adélu a umožnit jí vysněnou cestu k moři.

Stránky