Aktuálně

Děti pomohly získat 100 000 Kč na tlumočnickou aplikaci

29.05.2016 17:53

Mobilní telefon je tím prvním, po čem lidé v případě nouze sáhnou. Ať už se jedná o nesnáze jako zabouchnuté klíče nebo například dopravní nehodu, neslyšící si zavolat o pomoc jen tak nemohou. Mají jim v tom pomáhat speciální tlumočníci. Ti však podle údajů Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel v České republice působí v poměru jeden na 143 neslyšících. Největší poptávka je v Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Děti zapojené do projektu Čtení pomáhá proto darují částku 100 000 korun na provoz tzv. Tiché linky – online aplikace určené pro video-hovory ve znakovém jazyce.

27.05.2016 12:15

Krizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 je v provozu více než rok. U klientů se osvědčila, proto rozšiřuje poskytování krizové telefonické intervence od června 2016 na každý pracovní den. Na Linku EDA je možné volat zdarma z celé České republiky. Za dobu své existence pomohla již více než 350 rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci. Na linku se obracejí rodiče nebo příbuzní v případě, že se dozvěděli závažnou diagnózu dítěte nebo se museli vypořádat s následky těžkého úrazu svého dítěte.

25.05.2016 20:52

Porucha vidění, řeči, brnění, nejistá chůze, ztráta citlivosti rukou či nohou, únava, duševní nevyrovnanost. Jakmile rodiče uvidí tyto příznaky u svého potomka, měli by s ním vyrazit k neurologovi – může se jednat o první ataku roztroušené sklerózy (RS). Lékaři odhadují, že v České republice nyní žije 50 dětí s RS. Včasná diagnóza zásadně zlepšuje jejich naděje na plnohodnotný život. Dětské pacienty s RS v Česku mapuje Registr pacientů s roztroušenou sklerózou (ReMuS) a upozorňuje na ni v rámci Světového dne RS, který letos připadá na 25. května.

Sdružení Černí koně představuje první dětský handbike

25.05.2016 11:34

Nezisková společnost Černí koně již osmým rokem zapojuje handicapované do společnosti prostřednictvím sportu a volnočasových aktivit. Letos představí veřejnosti první dětské handbiky vlastní konstrukce. Aktuálně čeká Černé koně edukativní turné „Tour4change“ a celosvětově unikátní projekt „Vítr ve vlasech“.

21.05.2016 14:31

Každý s trvalým pobytem v České republice se účastní veřejného zdravotního pojištění a s tím se pojí i povinnost platit pojistné. V určitých životních situacích je plátcem pojištění stát. Aby však stát za pojištěnce platil, musí nejprve proběhnout řetězec oznámení, na jehož počátku přitom zpravidla stojí sám pojištěnec. Pokud on sám aktivně neoznámí pojišťovně změny, riskuje vznik dluhu na pojistném.

Na Sněžku pro Lilienku půjde Vojtíšek, Péťa i Simonka

21.05.2016 11:00

Už za týden, v sobotu 28. května, se paralympionik Jaroslav Petrouš a exposlankyně Kateřina Klasnová opět vydají se stovkami lidí na nejvyšší horu Česka. Letos pro malou Lilienku Klimkovou. Čtvrtý ročník charitativního výstupu na Sněžku se poprvé nekoná pro dítě po amputaci. Lilienka se narodila s vzácnou vývojovou vadou bez obou rukou v ramenou. Podpořit Lilienku přijdou i všechny děti, které byly hlavní tváří předchozích ročníků.

18.05.2016 11:19

Jedna z otázek v dotazníku, který byl určen lidem s vážným duševním onemocněním, zněla „Co dalšího se vám osvědčilo při zvládání potíží?“ Někteří z respondentů se trochu víc rozepsali. Jejich odpovědi najdete v tomto článku.

17.05.2016 12:50

Národní muzeum a Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, z. s., podepsaly 16. května 2016 memorandum o spolupráci, které je zaměřeno na co největší zpřístupnění objektů a expozic Národního muzea pro návštěvníky s omezenou schopností pohybu a orientace. Nejbližší společné aktivity se budou týkat zejména konzultací při tvorbě komplexu nových expozic Národního muzea, které budou otevřené pro návštěvníky po celkové rekonstrukci Historické budovy Národního muzea a jejím propojení s vedlejší Novou budovou Národního muzea.

Vodafone chce přizpůsobit svoje tarify osobám se zdravotním postižením

16.05.2016 9:15

Vznikne speciální tarif, popřípadě tarify pro zdravotně hendikepované uživatele mobilních telefonů? Vodafone vážně zvažuje, že přizpůsobí svoje tarify i osobám se zdravotním postižením. Pokud zodpovíte on-line dotazník s 10 otázkami, pomůžete Vodafonu vyjasnit, jak lidé se zdravotním postižením využívají mobilní připojení a data. 

Stránky