Hodina kódu již v prosinci!

Do celosvětového projektu unikátní výuky základů programování se může každý zapojit spolu s desítkami milionů lidí jako účastník nebo i organizátor.

Hour of Code = Hodina kódu je celosvětový hodinový úvod do informatiky, kterého se každý rok účastní desítky milionů lidí po celém světě. Cílem je během jedné hodiny přiblížit zájemcům programování a ukázat, že každý se může naučit jeho základy. Za hodinou kódu stojí organizace Code.org.

Jak se můžete zapojit?

Organizátorem akce se může stát kdokoliv - nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti s informatikou nebo programováním. Veškeré informace, tutoriály a podklady naleznete na hourofcode.com. Na těchto stránkách se se svou akcí můžete také zaregistrovat, zapsat se tak do mapy událostí Hour of Code po celém světě a stát se součástí iniciativy.

V lekcích lze používat počítače, smartphony nebo tablety, některé nevyžadují počítač a připojení k internetu vůbec.

Jak vést Hodinu kódu? Začněte třeba tím, že si projdete videa z minulého roku na hourofcode.com, a vyberte si tutoriál a vhodný nástroj – využívat můžete například tutoriál postavený na oblíbené hře Minecraft - code.org/minecraft.

Pak již stačí jen uskutečnit samotnou Hodinu kódu, ideálně v týdnu od 7. do 13. prosince nebo v okolních týdnech, v kterých se do iniciativy zapojí celý svět.

Pro další informace se podívejte například na záznam z loňského slovenského webináře pro lektory Ako na Hodinu kódu?

Užitečné zdroje naleznete také na www.techsoup.cz/hourofcode nebo přímo na www.hourofcode.com. Na stránce www.techsoup.cz/hourofcode se rovněž v průběhu listopadu dozvíte podrobnosti o soutěži, do které se budou moci účastníci Hodiny kódu zapojit.

Virtuální Hodina kódu

Nemůžete akci organizovat nebo se na vedení akce necítíte, ale rádi byste se i tak do Hour of Code zapojili? Přidejte se se svými žáky, dětmi, svěřenci k virtuální Hodině kódu, která proběhne v pondělí 11. prosince mezi 9 a 11 hodinou. Stačí vám k tomu pouze připojení k internetu. Více podrobností k akci budeme publikovat v průběhu listopadu na www.hourofcode.com.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat tým TechSoup na hourofcode@sdruzenivia.cz.

Ivana Síglová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.