Hluchoslepí sportovci podali vyrovnané výkony

Šestého ročníku Lormolympiády se zúčastnilo v sedmi disciplinách 23 soutěžících.

Dvacet tři hluchoslepých sportovců bojovalo o víkendu o medaile na 6. ročníku Lormolympiády na atletickém stadionu TJ Sokol v Kralupech n. Vltavou. 

V běhu na 50 metrů, vrhu koulí, hodu oštěpem a skoku do dálky poměřovali své síly ženy a muži v samostatných kategoriích, v běhu na 1 km a překážkovém běhu s trasérem se soutěžilo společně. Mezi muži proběhl očekávaný a napínavý souboj, ve kterém si šestadvacetiletý Adam Maršík z  Číměře u Jindřichova Hradce vybojoval 3 zlaté medaile, 2 stříbrné a 1 bronzovou, zatímco šestašedesátiletý Milan Koklar z Českých Budějovic obhájil 2 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili. 

Největší počet cenných kovů mezi ženami vybojovala Božena Valenová z Prahy, celkem 3 zlaté a 2 stříbrné medaile. O další medaile se mezi sebou v atletických disciplínách podělili Karel Schmidt, Ladislav Čureja, Lenka Křepinská, Olga Pírková, Marcela Peterková a Eva Drozdová. Jiří Schneider z Plzně již pošesté obhájil své prvenství v šachovém turnaji, sedmé soutěžní disciplíně. Celkem se v sobotu večer během slavnostního ceremoniálu rozdalo 34 medailí.

Šestý ročník se opět nesl ve skvělé atmosféře, letošní Lormolympiáda byla napínavá a hluchoslepí sportovci se opět nechali vyburcovat k úžasným sportovním výkonům,“ komentuje 6. ročník Mgr. Petra Zimermanová, ředitelka LORM z.s.

Podmínky u jednotlivých soutěží byly přizpůsobeny hluchoslepým sportovcům. Průvodci a traséři zajišťovali bezpečnost sportujících účastníků, veškeré dění měli přítomní komentované prostřednictvím mikrofonu a individuálně tlumočené do znakového a taktilního znakového jazyka a dalších komunikačních systémů, které používají osoby s hluchoslepotou.

„S medailí nebo bez, každý účastník se stal vítězem Lormolympiády. Máme velikou radost, že se nám daří naplňovat smysl celé soutěže,  a to podporovat u hluchoslepých osob sportovního ducha, vzájemný respekt a přátelství,“ doplňuje svá slova Zimermanová.

Celostátní sportovní soutěž osob se souběžným zrakovým a sluchovým postižením různého stupně pořádá organizace LORM – Společnost pro hluchoslepé z.s. Kompletní informace k Lormolympiádě i předchozím ročníkům lze najít na www.lorm.cz.

 

Petra Zimermanová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.