Handicapovaní sportovci míří na Školní atletický parapohár

V pořadí devátý ročník se koná se ve čtvrtek 8. června od 9.30 hodin na pardubickém Městském atletickém stadionu na Dukle a spolupořádají jej spolek Atletika Bez Bariér Pardubice a Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s.

Parapohár je určen handicapovaným dětem ze školních kolektivů z celého Pardubického kraje i mimo něj. Jsme rádi, že rok od roku účast dětí roste,“ uvedla ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská, která je zároveň 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

Letos organizátoři evidují na 150 přihlášek mladých sportovců. Závodí se v atletických disciplínách, kterými jsou běh na 60 a 800 metrů, skok do dálky, hod míčkem a štafeta. Parapohár je rozdělen podle věku i handicapu.

„Děti se mohou těšit na hodnotné ceny, diplomy, účastnické medaile, nejlepší školy obdrží také krásné poháry,“ upřesnila předsedkyně spolku Atletika Bez Bariér Eva Hrdinová.

Součástí akce je i exhibice účastníka paralympiád v Pekingu, Londýně i Riu Jana Vaňka. Moderátorem bude Muž roku 2009 Martin Zach.

Doprovodný program obohatí i „obři z Beksy“, kteří přijdou podpořit malé atlety Bez Bariér. Nebude chybět ani trampolína, skákací hrad, ale také hipoterapeutičtí miniponíci, stacionární handbike a překážková dráha o ceny.

„Hudební zážitek přinese muzikoterapeutický soubor školy SVÍTÁNÍ Mlima Jua,“ doplnila zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová.

Tomáš Dvořák

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.