Grant na programovací akci

Společnost SAP a program TechSoup již třetím rokem podporují digitální vzdělávání prostřednictvím iniciativy Meet and Code, neziskovky mohou získat až 10 000 Kč na pořádání akce pro děti a mladé lidi.

I v roce 2019 pořádá společnost SAP ve spolupráci s programem TechSoup iniciativu Meet and Code. Cílem této inciativy je představit dětem a mladým lidem ve věku 8 až 24 let svět technologií a programování a podpořit neziskové organizace, které se o toto vzdělávání a osvětu snaží.

Meet and Code je úzce spojen s celoevropským projektem „Evropský týden programování“, který probíhá letos mezi 5. a 20 říjnem. Neziskové organizace z České republiky, které během Evropského týdne programování chtějí uspořádat programovací akci pro děti a mládež, mohou v rámci Meet and Code požádat o grant až ve výši 10 000 Kč na pořádání této akce.

KDO se může přihlásit?

Neziskové organizace, které chtějí zorganizovat akci pro děti a mládež

KDE se přihlásit?

Na webové stránce https://meet-and-code.org/cz/cs/registration-info

KDY je možné se hlásit?

Registrace je otevřena od 3. června do 8. září 2019.

KOLIK můžete získat?

10 000 Kč

Více informací

Žádost o grant lze podat vyplněním registračního formuláře na stránkách https://meet-and-code.org/cz/cs/. Podmínkou je registrace neziskové organizace v programu TechSoup (www.techsoup.cz)

Podrobné podmínky grantového programu Meet and Code naleznete zde: https://meet-and-code.org/cz/cs/conditions-of-participation

 

Historie Meet and Code

Meet and Code probíhá v České republice od roku 2017. V prvním roce jsme podpořili pořádání 25 akcí, v roce následujícím se jednalo již o 55 akcí po celé České republice, kterých se zúčastnilo 2000 dětí. Na podpořených akcích se děti učily programovat různé roboty, zakoušely virtuální realitu, učily se algoritmickému myšlení, programovaly ve Scratchi, Snapu či Minecraftu. Po celé Evropě bylo podpořeno 1100 akcí, kterých se zúčastnilo 52 000 dětí a mladých lidí, 40 % z toho tvořily dívky. Iniciativa Meet and Code zároveň probíhá v dalších 24 zemích Evropy.

 

Aneta Bednářová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.