Eva Hajdušková: Techsoup Česká republika - dostupný software pro neziskové organizace

23.07.2014 15:26
Nadace Charty 77 a Nadace VIA se staly koncem roku 2010 českými partnery mezinárodní neziskové organizace TechSoup Global se sídlem v San Franciscu. Mezinárodní organizace TechSoup Global byla založena v roce 1987 a zaměřuje se na budování technologických kapacit neziskových organizací. Jejím posláním je umožnit každé neziskové organizaci na celém světě přístup k technologiím a znalostem, které jí umožní zcela využívat svého potenciálu. Hlavním finančním dárcem i největším softwarovým dárcovským partnerem je společnost Microsoft. Vedle Microsoftu je dnes do sítě TechSoup Global zapojeno dalších 43 partnerů jako je SAP, Cisco, Adobe či Symantec. V České republice je v tuto chvíli k dispozici dostupný software od společností Microsoft, SAP a Giftworks.

 

TechSoup Global
TechSoup je uznávaným zdrojem technologií a nabízí širokou škálu informací a služeb pro neziskový sektor. TechSoup poskytuje návody a metodiky pro pracovníky neziskových organizací, kteří využívají informační technologie. Nabízí ale také informace potřebné k plánování technologického rozvoje pro manažery a další výkonné pracovníky organizací. Naše články, návody a webová komunitní fóra jsou zaměřeny na ty, kteří
s používáním technologií nemají ještě příliš zkušeností, zároveň ale poskytují informace i pokročilejším uživatelům.
TechSoup je filantropická služba určená pouze neziskovým organizacím, jimž prostřednictvím internetového obchodu nabízí darem technologické produkty. Program TechSoup již využilo přes 83 000 organizací po celém světě, které do června 2008 obdržely darem více než 4 miliony produktů.
 

 

TechSoup Česká republika

TechSoup Global se rozhodl rozšířit své služby a produkty do dalších zemí, jednou z nich byla právě Česká republika. V roce 2010 oslovil Nadaci Charty 77 a Nadaci Via a nabídnul jim partnerství při zajišťování dárcovského programu. TechSoup Česká republika tak od prosince 2010 nabízí organizacím, které splňují požadavky programu, širokou škálu produktů od technologických společností Microsoft, GiftWorks a SAP.
Jak získat software – základní informace
Pro získání softwaru musíte vaši organizaci nejprve zaregistrovat prostřednictvím on-line formuláře na adrese www.techsoup.cz. Pokud vaše organizace splňuje programová kritéria, získáte oprávnění, díky němuž si budete moci objednávat softwarové produkty v internetovém obchodě.
TechSoup Česká republika zpřístupňuje darovaný software těm neziskovým organizacím registrovaným v České republice, jež realizují obecně prospěšné projekty a jež svou činností splňují podmínky zákona o daních
z příjmů, a to ve smyslu možnosti snížení základu daně z příjmu právnické osoby o hodnotu poskytnutého daru (podle § 20 odst. 8 zákona o daních z příjmů).
Oprávněné typy neziskových právnických osob:
  • nadace a nadační fondy zapsané v obchodním rejstříku;
  • obecně prospěšné společnosti zapsané v obchodním rejstříku;
  • občanská sdružení registrovaná na Ministerstvu vnitra ČR;
  • charitativní organizace a zařízení zřízená církvemi, jež jsou zapsány v Registru evidovaných právnických osob na Ministerstvu kultury
  • a dále veřejné knihovny vedené v evidenci Ministerstva kultury ČR (knihovny však mohou darovaný software použít pouze na vybavení počítačů, jež slouží návštěvníkům veřejné knihovny).
V případě vašeho zájmu o více informací o programu TechSoup a podmínek pro oprávněnost žadatelů nás prosím kontaktujte na eva.hajduskova@bariery.cz nebo se podívejte na www.techsoup.cz.
 
Kontakty:
 
Eva Hajdušková, Nadace Charty 77
Tel.: +420 224 214 452
 
 
Odkazy:
 
 
 
 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.