„E-learning pro sluchově postižené žáky“

23.07.2014 14:10

Cílem projektu sdružení Labyrint Brno  je připravit nástroj, který zvýší jazykovou, počítačovou a informační gramotnost žáků a podpoří rozvoj jejich sociálních dovedností.

Obsahem projektu je vytvoření programu distančního vzdělávání s podporou e-learningu pro cílovou skupinu sluchově postižených žáků druhého stupně speciálních škol pro sluchově postižené a pilotní ověření vytvořeného systému na skupině žáků Základní školy pro sluchově postižené v Brně. Projekt řeší jak technickou, tak metodickou stránku vzdělávání.

Cílem projektu je připravit nástroj, který zvýší jazykovou, počítačovou a informační gramotnost žáků a podpoří rozvoj jejich sociálních dovedností. E-learning patří k perspektivním metodám vzdělávání neslyšících a jeho přizpůsobení žákům připravujícím se ke vstupu do vyšších stupňů vzdělávání posílí jejich motivaci ke studiu a k celoživotnímu učení, usnadní jejich integraci do otevřených systémů vzdělávání a zvýší jejich šance na uplatnění na trhu práce. Projekt byl zahájen 1. listopadu 2005 a potrvá do 31. října 2007.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.