Dobrovolnická centra na Vysočině můžou žádat o krajskou dotaci

Rozděleno bude 2,394 mil. korun, žádost je třeba podat do 16. května 2016.

V letošním roce budou peníze z krajského rozpočtu rozdělovány na základě hodnocení žádostí zpracovaných provozovateli, kteří musí splnit předem dané podmínky, a písemný materiál odevzdat v termínu od 1. do 16. května 2016. Koncem června pak bude jednotlivé žádosti schvalovat Zastupitelstvo Kraje Vysočina.

 

Kraj Vysočina dobrovolnickou činnost dlouhodobě podporuje. V roce 2015 finančně pomohl síti center, která se zabývají dobrovolnictvím a neformální pomocí, když mezi ně rozdělil částku 2 660 900 korun. Výsledkem bylo přes 39 tisíc odpracovaných dobrovolnických hodin 746 dobrovolníky. „Dobrovolnictví se stalo fenoménem, jehož rozvoj kraj dlouhodobě podporuje a každoročně si pro jeho podporu vyčleňuje finanční prostředky. Bezplatná laická pomoc v sociálních službách posiluje spolupráci v přirozené komunitě a je přínosná pro pracovníky v sociálních službách, klienty i pro samotné dobrovolníky,“ vysvětluje radní Petr Krčál s tím, že účelem poskytovaných finančních prostředků je zajistit spolufinancování nákladů na provoz dobrovolnických center na území Kraje Vysočina.

 

Kraj Vysočina aktuálně pracuje na Dobrovolnické koncepci, která by měla motivovat občany k dobrovolnictví nejenom v sociálních službách. Celkově se dobrovolnictví daří v Třebíči, na Havlíčkobrodsku a v rámci možností také v Jihlavě.

 

  • Aleš Urban, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: urban.a@kr-vysocina.cz
Výzva k podávání žádostí [DOC, 116 kB] (30.3.2016)
Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.