Den otevřených dveří v Bohnicích

Psychiatrická nemocnice Bohnice zve zájemce o problematiku duševního zdraví k návštěvě vybraných pracovišť nemocnice 10. října.

V pořadí už pátý den otevřených dveří pořádá 10. října 2017 v rámci Světového dne duševního zdraví. Jeho hlavní myšlenkou je dosažení stavu osobní pohody, v němž může člověk naplnit a uplatnit své individuální schopnosti, dokáže přiměřeně zvládat každodenní životní zátěž a stres, může produktivně a úspěšně pracovat a rozvíjet vzájemně obohacující vztahy s druhými lidmi.

Návštěvníci dne otevřených dveří mohou nahlédnout do zákulisí řady oddělení PNB a seznámit se s jejich fungováním. Program začíná ve 13:00 komentovanou prohlídkou elektrokonvulzní terapie na oddělení č. 22.

V minulých dvou letech se veřejnost zajímala nejvíce právě o elektrokonvulzní terapii. V doprovodu primářů MUDr. Věry Strunzové a MUDr. Jana Hajíčka se mohou návštěvníci seznámit s tímto pracovištěm i letos.

Před knihovnou PNB (vedle Divadla Za plotem) se v 13:30 sejdou zájemci o práci Centra psychosociálních služeb, kterým je provedou Bc. Viktor Muchin a Mgr. Zuzana Zatrochová. Další příležitost k prohlídce Centra psychosociálních služeb mají návštěvníci v 16:00.

Ve 14:00 začíná komentovaná prohlídka terapeutických dílen. Na ty, kdo se chtějí dozvědět více o práci terapeutických dílen, bude před budovou Centrální terapie čekat Ph.Dr. Václav Červenka.

Program pokračuje od 14:30 prohlídkou Střediska hiporehabilitace v doprovodu Hany Hermanové (sraz u vstupu do Socioterapeutické farmy).

V 15:00 navazuje prohlídka kostela sv. Václava se zasvěceným komentářem Mgr. Jaromíra Odrobiňáka.

Od 15:30 se můžete Josefa Gabriela a jeho spolupracovníků zeptat na fungování Centra krizové intervence.

O hodinu později, v 16:30 začíná v doprovodu Petra Koubíčka prohlídka Denního stacionáře pro klienty s psychotickým onemocněním.

Na komentovanou prohlídku Peer klubu PNB (v budově Divadla Za plotem) vás od 17:30 zve Bc. Marek Remiš.

Od osmi večer začíná v kavárně V. kolona (budova Divadla Za plotem) koncert Luboše Pospíšila, ale ještě před tím, v 18:00 představí aktivity tréninkové kavárny V. kolona Bc. Michaela Miřátská, DiS. a Bc. Magdaléna Poláková.

Celé odpoledne můžete navštívit například terapeutické dílny, Arteateliér U Johanky, Socioterapeutickou farmu PNB, Centrum psychosomatické rehabilitace a fyzioterapie, Peer klub, kostel sv. Václava, Centrum psychosociálních služeb (poradny), Čajovnu 13. komnata, Útulek Bohnice nebo skautské středisko Stopaři.

Více informací: www.bohnice.cz, https://www.facebook.com/akcebohnice/

Luboš Chlad

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.