David Hájek: Internet a můj handicap

23.03.2008 20:09

Patnáctiletý student doufá, že díky internetu bude mít kvalitní život, protože má zrakovou vadu – potíže vidění na dálku a na blízko.

Dobrý den, jmenuji se |David, je mi teprve 15 let a bydlím v Liberci. Všichni mi říkají, že mám celý život před sebou. Jaký bude? Už teď vím, že pro mě nebude lehký, mam zrakovou vadu nazvanou nystagmus. Potíže mi také dělá vidění na dálku a na blízko. Ve škole mám potíže přečíst něco z tabule. Na všechno co nevidím, musím co nejblíže. A když jsem mezi lidi, např. v obchodě, je mi to už nepříjemné.
Můj velký pomocník? Počítač a internet! Bez nich si svůj život už ani nedovedu představit. Pomáhají mi vlastně každý den. Mohu si vypracovat úkoly, vyhledat informace, našel jsem si kamarády a lidi se stejném postižení. Také využívám počítač pro svůj koníček - psaní povídek. Mohu neomezeně poslouchat hudbu, přečíst si různé články, najít si informace o povolání, které bych chtěl v životě dělat (pokud to bude možné).

Nesmím zapomenout na jednu věc! To je lupa! Našel jsem ji náhodně v systému, usnadňuje práci. Bez ní by byla spousta prací pro mě nestelná. Dík za ní!

Jsem vděčný, že s internetem mohu pracovat i přes mé postižení a doufám, že i s tím mohu mít kvalitní život a internet mi bude pomáhat i v zaměstnání.