Česká spořitelna sloučila své dvě nadace

Nadace Depositum Bonum zaniká, její poslání bude dál naplňovat Nadace České spořitelny

Od června 2019 dochází k zakončení procesu slučování dvou nadací České spořitelny.

Nadace Depositum Bonum zaniká a její poslání bude nadále naplňovat “sesterská” Nadace České spořitelny. Tu Česká spořitelna  založila v roce 2002 a jejím posláním byla podpora sociálního podnikání a pomoc lidem na okraji společnosti.

O deset let později k ní přibyla Nadace Depositum Bonum zaměřená na oblast vzdělávání. Nadace České spořitelny se po loňském propojení a letošním formálním sloučení věnuje primárně vzdělávání. I nadále ale zachovává sociální program pro podporu podnikavosti neziskového sektoru.

“Formálně jsme nyní dokončili to, na čem jsme začali pracovat už v uplynulém roce,” říká ředitel Nadace České spořitelny Ondřej Zapletal a vysvětluje: “Paralelní řízení provozu dvou nadací znamenalo složitější procesy zejména ve vztahu k partnerským organizacím. Sloučením obou nadací dosáhneme nejen snížení administrativní zátěže a úspory některých mandatorních výdajů, ale především nám to umožní ještě intenzivněji se soustředit na to, v čem hrajeme tak důležitou roli - totiž na podporu inovativních projektů ve vzdělávání s cílem dosažení pozitivních systémových změn.”

Nadace České spořitelny

Podpora Nadace v oblasti vzdělávání směřuje mimo jiné k rozvoji profesní přípravy českých učitelů a jejich dalšího růstu, tedy například k organizacím Učitel naživo a Elixír do škol, které vznikly původně jako nadační programy a v roce 2018 se osamostatnily. Nadace stála u vzniku společnosti H-Mat s cílem rozvoje matematické gramotnosti prostřednictvím Hejného metody. Dlouhodobě podporuje významné hráče na poli vzdělávání, jako je například SKAV, EDUin, Step by Step, ČOSIV a další. Je spoluzakladatelem Nadačního fondu Eduzměna.

 

Michal Prokeš

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.