Březen v Klubu V. kolona ve znamení filmu

Celý měsíc bude mít vstupné zdarma i veřejnost, nejen pacienti Psychiatrické nemocnice Bohnice.

V kavárně umístěné v areálu PN Bohnice to žije kulturními akcemi po celý rok. Od listopadu se do nabídky přidaly také pravidelné filmové projekce. Diváci si tak mohou zpříjemnit filmový zážitek posezením ve stylové kavárně s šálkem kvalitní kávy.

Klub V. kolona začal pořádat projekce ve spolupráci s Filmovým klubem v Divadle Za plotem. Vstupné pro veřejnost je 50 Kč, pro pacienty PN zdarma.

„Ředitel nemocnice kino podporuje a nás těší, že pacienti nemusí za zhlédnutí filmů platit,“ uvedl vedoucí kavárny Jan Socha.

Celý měsíc březen bude navíc vstupné mít zdarma i veřejnost. Těšit se můžete na výběr pětice úspěšných českých filmů. (Kobry a užovky, Díra u Hanušovic, Vybíjená, Sedmero krkavců, Očima fotografky). Promítá se vždy ve středu od 19:00.

Organizace Green Doors, která kavárnu provozuje, získala finanční prostředky z Norského grantu, díky tomu mohl projekt kinokavárny vzniknout a rozšířit nabídku klubových aktivit v nemocnici. Součástí projektu bylo, kromě nákupu projekční techniky, také umístění „piana na ulici“, respektive před kavárnu, kde si na něj může kdokoliv zahrát. Vylepšovalo se také zázemí kuchyně, kde probíhá pracovní a sociální rehabilitace.

Klub V. kolna je tréninkovou kavárnou, kde si lidé s duševním onemocněním osvojují pracovní a sociální dovednosti, získávají znovu sebedůvěru a zažívají úspěch v práci.

Ivona Inostroza Hradcová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.