Bohnice Kubb

Již sedmým rokem se v sobotu 13. května v areálu bohnické nemocnice v Praze utkají týmy z řad pacientů i zaměstnanců psychiatrických nemocnic, firem i veřejnosti z okolí ve hře kubb, neboli "hodu na špalky".

Turnaj, který organizuje PN Bohnice ve spolupráci s Kubb klubem ČR, je určen pro širokou veřejnost a pravidelně se jej účastní kolem šestnácti 3-5 členných týmů.

Zaregistrovat se lze od 13/4 do 11/5 prostřednictvým elektronického formuláře umístěného na www.kubb.cz .

Vedle turnaje, který je obsazen pouze registrovanými týmy, zde fungují tři hřiště pro veřejnost, kde se případní zájemci mohou pod vedením instruktorů naučit základní pravidla Kubbu.

Na soutěžních hřištích se již sedmým rokem utkají týmy z řad pacientů i zaměstnanců psychiatrických nemocnic, firem i veřejnosti z okolí. Pro loňské vítězství si dojel jeden ze čtyř skvěle sehraných týmů ze Šternberka.

Kubb je již několik let, nejen v bohnické nemocnici, s oblibou používán jako součást pohybové terapie. Podmínky pro účastníky tohoto turnaje jsou snadné - tříčlenný tým a znalost alespoň základních pravidel Kubbu.

Pro řešení sporných situací jsou přítomni rozhodčí.

“Sada na Kubb obsahuje 10 dřevěných hranolů, tzv. kubbů, figuru krále a 6 oblých kolíků na házení. Cílem hry je na hřišti o rozměrech 8x5m, hodem šesti kolíků srazit v jednom kole všechny kubby, stojící kdekoliv na polovině soupeře a na závěr i krále. Kubb vyžaduje po týmu spolupráci a vhodnou taktiku, průběh hry je plný napínavých zvratů i neočekávaných konců”, shrnuje ve stručnosti základní pravidla a atmosféru švédské hry zakládající člen Kubb klubu Česká republika Jan Vítkovský.

Každým rokem přibývá lidí, kteří se přijdou seznámit s pravidly a podlehnou zvláštnímu kouzlu “hodu na špalky”

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.