Blíží se uzávěrka 5. kola Impact First

Jen do 10. září jsou otevřené přihlášky do akceleračního programu určeného pro neziskové organizace a společensky prospěšné podnikatele.

Programem Impact First za uplynulé běhy vás prošlo z více než 30 organizací! Máme z toho velikou radost. Mezi úspěšné absolventy patří společnosti Social Trade, Amaro Records, Aranžérie nebo Pekárna Na Plechu. Pro všechny tyto firmy znamenal Impact First velký posun v přístupu k vlastnímu podnikání a rozvoji projektu.

“Impact First nám pomohl vystrčit hlavy z naší „sociální krabice“. Naučili jsme se více spolupracovat s dalšími organizacemi a firmami, analyzovat a vyhodnocovat naši práci. Ale také být na sebe a to, co děláme, hrdí. To totiž v oblasti neziskového sektoru nebývá zvykem,” prozrazuje Eva Krestová z občanského sdružení Spirála, které s projektem NášUp zvítězilo ve 3. běhu programu.

Impact First je založený na dlouholetých zkušenostech z rozvoje sociálních podniků v zahraničí a má 3 základní stavební pilíře, kterými jsou mentoring, workshopy a konzultace s odborníky. Jeho cílem je pomoci všem sociálním podnikatelům a neziskovým organizacím vybudovat udržitelné podnikání bez závislosti na grantech a dotacích a zároveň vytvářet komunitu podnikatelů, kteří svou každodenní činností pozitivně ovlivňují společnost.

Do programu je možné vstoupit s existujícím projektem, který již má své uživatele nebo zákazníky.

Program Impact First začíná na konci září tzv. Kick Offem a končí slavnostním vyhlášením nejúspěšnějšího projektu.

Všechny týmy mají po dobu účasti v akcelerátoru k dispozici svého mentora, tým konzultantů a poradců. Během vzdělávacích workshopů se týmy naučí, jak si otestovat vlastní projekt nebo jak si přesně definovat potřeby zákazníka, měřit dopad atd.

Projekt, kterému se během programu podaří dosáhnout největšího pokroku, získá finanční odměnu ve výši 50 000 Kč, další podporu mentora a sítě Impact Hubů.

Cena za účast v programu je 10.000 Kč, (pro týmy, které mají účet u ČS, platí cena 7.000 Kč). Tento program běží v ČR již druhým rokem a organizuje jej síť coworkingových center Impact Hub a Nadace České spořitelny ve spolupráci se sociálním bankovnictvím České spořitelny.

Pokud máte jakékoliv nejasnosti, můžete svůj projekt či přihlášku do programu konzultovat  s organizačním týmem.

Jana Olejníková

 

Více informací naleznete na webu www.impactfirst.cz

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.