Benátská noc z pohledu vozíčkáře

Josef Fučík popisuje, proč letošnímu hudebnímu festivalu v Liberci dává palec dolů. A nelze se mu divit.

Píše: 

25.  výročí Benátské noci se z mého pohledu vozíčkáře dost nepovedlo. Hned po příjezdu všechna 3 auta vozíčkářů od nás poslal pořadatel na travnatý svah, byť na asfaltu před kasami bylo volno (a kde jsme s průkazem vozíčkáře parkovali za minulých ročníků). Ale to je prkotina, vždy vám nějací kolemjdoucí z trávy pomůžou.

Hned první stage Radia Impuls po příjezdu nalevo byla bariérová, tak poslech kapel jen dírou z boku.

Mnohem horší však bylo, když jsem po čase pocítil potřebu na toaletu. Zamířím tedy k nejbližší dlouhé řadě plastových toalet a koukám vozka kadibudka ani na jednom konci, jak je na akcích zvykem.

Valím k další dlouhé modré řadě toalet, a vozka kadibudka opět nikde, atd. Mrknu do plánku, jediná značka vozíčkáře nalevo před Festivalovou hospodou (mimochodem pro vozíčkáře byla taky nedostupná, tzn. bariérová).

Říkám si tak to bude tam, ale kadibudka pro vozíčkáře opět nikde. Vozíčkářů jsem potkal poměrně dost. Pokoušel jsem se je při Statusech spočítat, ale nedopočítal ... 

Nakonec jsem se, milí přátelé, prostě posral a odjel v nepohodě domů. Nevím, kdo to z pořadatelů tentokrát ,,podělal" (stačily k pohodě vozíčkářů cca 4 bezbariérové tojky a cca dva nájezdy). 

Za mě Benátské noci 2017 tentokrát velký ,,připodělaný" palec dolů. 

Josef Fučík
www.zbb.cz

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.