Aktuálně

Nadace Charty 77 – Konto Bariéry zahajuje projekt Mapy bez bariér

02.08.2015 10:22

Projekt zkvalitní život lidem s omezenou pohyblivostí - umožní jim lépe plánovat výlety a dovolené, zpřístupní jim kulturněhistorické dědictví naší země a posílí cestovní ruch. V rámci projektu bude do konce tohoto roku zmapována přístupnost bezmála 600 objektů po celé České republice. Pozornost se soustředí na národní kulturní památky jako kostely, hrady, zámky, ale i další pro turisty zajímavé objekty. Měření bude zahrnovat rovněž vytipované objekty památek UNESCO.

Vzniká nový festival o problematice duševního zdraví

30.07.2015 15:07

Crazy Film Fest je název nového filmového festivalu, který se v termínu od 9. do 11. října uskuteční ve městě Řevnice. Tento termín není zvolen náhodu. Desátý říjen je Světovým dnem duševního zdraví a hlavní ambicí festivalu je přispět k destigmatizaci osob s duševním onemocněním. Festival je možné podpořit zakoupením vstupenek nebo suvenýrů na portálu HITHIT.

29.07.2015 17:04

Desítkám lidí se tradičně během letních měsíců stane při skoku do vody úraz páteře a míchy. Důsledkem je trvalé ochrnutí a život na vozíku. Česká asociace paraplegiků – CZEPA letos reaguje na tuto alarmující situaci preventivní kampaní BanalFatal!. Filmový spot „Nejsi skokan“ reálně zobrazuje fatální úraz při banálním skoku po hlavě do vody.

Plavecké Strakonice ročník XXIII. mají světový punc

29.07.2015 16:42

V roce 1993 se zde sešli poprvé a tenkrát o světové úrovni svého počínání ani nepřemýšleli. Od té doby získali plavci KONTAKTU bB na ME, MS a paralympiádách 89 medailí. Nyní dorůstá další plavecká generace a její zástupci reprezentovali v uplynulých dnech ČR na Mistrovství světa paralympijských plavců v Glasgow a na Evropských paralympijských hrách mládeže v Chorvatském Varaždinu.

Lucie zahájila charitativní plavbu Vltavy pro Radka

24.07.2015 13:02

V červenci 2014 přeplavala Lucie Leišová jako nejmladší Evropanka Gibraltarský průliv mezi Evropou a Afrikou. Letos v červenci uskuteční další velkou plavbu, tentokrát po Vltavě. Charitativní projekt přispěje prostřednictvím Konta Bariéry handicapovanému Radkovi na nákup handbiku, kola pro vozíčkáře.

Jak podpořit provoz Helpnetu, aniž vás to bude stát jedinou korunu

13.07.2015 21:39

Už třináctým rokem přináší portál Helpnet informace užitečné pro lidi se zdravotním postižením a pomáhající organizace. Poskytuje je zdarma, bezplatně zveřejňuje také inzeráty neziskovek a zprávy o jejich akcích, nabídky kurzů. Nedostává žádné granty či dotace. Mohl by však získat finance na další rozvoj od vás, spokojených čtenářů. A to tak, že vás to nebude stát ani korunu. Jedinou podmínkou je, že nakupujete přes internet. Jestliže ano, stačí udělat 4 jednoduché kroky. 

07.07.2015 19:35

Během akce s názvem „Budování bezbariérové Evropy: evropský průkaz pro osoby se zdravotním postižením“, pořádané europoslancem Markem Plurou v Evropském parlamentu 30. června, eurokomisařka Thyssenová veřejně oznámila, že v létě bude vyhlášena výzva pro členské země EU k předkládání projektů k vytvoření systému pro evropský průkaz pro mobilitu.

Stránky