Aktuálně

Žadatelé mají právo vědět, proč dotaci nedostali

29.11.2015 12:29

Jestliže je žádost o dotaci zamítnuta, musí se tak stát v souladu se správním řádem. Poskytovatel o tom musí vydat rozhodnutí s řádným odůvodněním a s poučením žadatele, jak se může bránit. Tento postup vyplývá podle veřejné ochránkyně práv z judikatury správních soudů, přesto není v praxi dodržován.

MPSV navrhuje řadu opatření, která mají zlepšit situaci u posudkových lékařů

24.11.2015 10:05

Situaci v lékařské posudkové službě Ministerstvo práce a sociálních věcí intenzivně řeší. Vedení ministerstva projednalo krátkodobá, střednědobá i dlouhodobá opatření, která povedou ke stabilizaci stavu u posudkových lékařů. Déletrvající problémy s nezájmem lékařů o tuto službu se ještě vystupňovaly v souvislosti s přijetím zákona o státní službě.

České dráhy v novém Jízdním řádu 2016 nabídnou 4 656 bezbariérových spojů

24.11.2015 10:04

Český národní železniční dopravce nabídne cestujícím odkázaným při pohybu na vozík v novém Jízdním řádu 2016 již 4 656 bezbariérových spojů. Je to nejvíce vlaků bez bariér v historii železniční dopravy u nás. K zajištění přeprav cestujících na vozíku bude sloužit více než 600 bezbariérových vozů a jednotek. Velké množství z nich je vybaveno také elektrickými zásuvkami 230 V, klimatizací nebo Wi-Fi připojením k internetu.

Strahov Cup 2015: Plavci s postižením budou plnit limity na paralympijské hry 2016

20.11.2015 13:26

Již tuto sobotu 21. 11. 2015 v Aquacentru Šutka proběhne nejstarší plavecký závodu vozíčkářů – XXIV. Strahov Cup. Závod je zařazen do kalendáře Mezinárodního paralympijského výboru pro plavání (IPC Swimming) a lze na něm plnit limity na paralympiádu v Riu 2016. O jejich splnění budou usilovat prsař Tomáš Hlavinka a 13 letá naděje našeho paralympijského plavání Anežka Floriánková. Svoje postavení ve světovém žebříčku si mohou vylepšit plavci Arnošt PetráčekVendy Dušková a Vojtěch Franěk, kteří již limity splnili. 

Centrum Paraple se spojuje se značkou Opel

18.11.2015 17:37

Dnešním podpisem memoranda o spolupráci v rámci programu dopravní mobility osob se zdravotním postižením se české zastoupení automobilky Opel nově řadí mezi hlavní partnery Centra Paraple. Od září t. r. poskytuje Centru Paraple osobní automobil a od listopadu se zdejší vozový park rozrůstá celkově na tři vozy Opel, které na míru vyhovují potřebám centra – velkou dodávku Movano, prostornou Zafiru Tourer a komfortní Insignii.

16.11.2015 15:08

Výrazně citlivou a zvlášť zranitelnou skupinou spotřebitelů jsou lidé se zdravotním postižením. Sdružení českých spotřebitelů se proto již od roku 2012 zaměřuje na zpřístupňování informací o spotřebitelské problematice pro osoby neslyšící a nedoslýchavé a osoby nevidomé a slabozraké. Pro neslyšící jsou informace přeloženy do znakového jazyka, pro nevidomé jsou publikace SČS zpřístupněny v Digitální knihovně dokumentů Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých.

Bankou bez bariér je opět ČSOB

13.11.2015 9:40

V rámci čtrnáctého ročníku ocenění domácích finančních institucí a jejich produktů – Fincentrum Banka roku 2015 – soupeřily bankovní ústavy pošesté i v kategorii Banka bez bariér. Hodnotiteli jsou sami lidé s handicapem – vozíčkáři a lidé se sluchovým postižením. V této speciální kategorii, jejímž garantem je Konto Bariéry, zvítězila Československá obchodní banka.

Lidem se sluchovým postižením se bude u T-Mobile snáze komunikovat

12.11.2015 11:42

T-Mobile zavedl ve svých značkových a partnerských prodejnách službu T-Mobile e-Přepis usnadňující komunikaci zákazníkům se sluchovým postižením. Jde o simultánní přepis řeči na dálku, díky němuž může neslyšící či nedoslýchavý pohodlně sledovat odpovědi prodejce na displeji tabletu. Služba je k dispozici zdarma na všech 158 prodejnách operátora.

06.11.2015 15:04

Jak je to se zaměstnáváním lidí, kteří jsou ve 3. stupni invalidity a v posudku mají napsáno „není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek“? Zaznamenali jsme v poslední době, že v této oblasti tápou nejen lidé se zdravotním postižením a jejich potenciání zaměstnavatelé, ale také pracovníci některých sociálních služeb.

06.11.2015 13:21

Inovativní a udržitelné postupy, které pomáhají řešit problémy ve společnosti, podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Na jejich rozvoj a realizaci konkrétních projektů resort vyčlenil z Operačního programu Zaměstnanost až 200 milionů korun. Zároveň vznikla elektronická brožura, která zájemcům i široké veřejnosti vysvětluje, co to sociální inovace vlastně jsou.

Stránky