Aktuálně

26.05.2015 11:24

„Máte roztroušenou sklerózu“ – tento verdikt uslyší z úst lékaře až tisíc lidí ročně. S chorobou, kterou nelze úplně vyléčit, bojuje odhadem 17 tisíc obyvatel Česka, převážně žen. Nejmodernější léky, které udrží pacienty déle aktivní, dostane ale pouze část z nich – přibližně 9 tisíc nemocných. To by mohl vyřešit Registr pacientů s roztroušenou sklerózou (ReMuS), který právě publikuje první rozsáhlejší data.

Festival Colours of Ostrava opět bez bariér

24.05.2015 18:43

Již popáté v řadě bude součástí 14. ročníku multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava 2015 (16. - 19. července) projekt Colours bez bariér. Stejně jako v minulých letech nabízí řadu výhod pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P – jako jsou například zvýhodněná cena vstupenky, u ZTP/P doprovod zdarma, speciální tribuny, možnost objednat si zdarma asistenta, který poskytne servis při pohybu v areálu po celou dobu festivalu.

24.05.2015 18:32

Zpráva shrnuje poznatky z pobytových zařízení sociálních služeb pečujících o seniory a může sloužit jako pomůcka a zdroj informací pro všechny, kdo v sociálních službách působí či se o ně zajímají. Cílem zprávy je přispívat ke zlepšení péče o staré a bezmocné lidi.

Největší workshop s otevřenými pražskými daty - příležitost pro neziskovky

20.05.2015 12:35

Ve dnech 12. - 14. června se uskuteční maraton kreativní práce s daty, který propojí místní vývojáře, podnikatele a tvůrčí lidi ze všech možných oborů, aby společně využili otevřená data pro zlepšení života v Praze. Událost nazvaná “Prague Hacks: Sdílené město” je neziskovou akcí a největším hackathonem nad pražskými daty. Organizátoři zvou pražské neziskovky k účasti, zvláště ty, které hledají programátory či inovátory. Poslední možnost k přihlášení mají ve čtvrtek 21. května. 

18.05.2015 12:53

Myšlenka spustit specializovaný pracovní portál a podpořit zdravotně znevýhodněné na trhu práce nevyšla na prázdno. Pracovní portál Práce pro OZP navštívilo již 15 tisíc návštěvníků a část z nich si zde našla práci. Doposud bylo na portálu uveřejněno přes 1000 volných pracovních pozic.

17.05.2015 14:19

Patnáctý ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami navštívilo 331 účastníků. Kdo se konference 28. března v Kongresovém centru Praha nemohl zúčastnit, má nyní možnost zhlédnout videozáznamy přednášek, které pořidilo středisko Teiresiás. Videozáznamy obsahují pohled na plátno, v menších oknech jsou zachyceni přednášející a tlumočníci do znakového jazyka a je možné si nastavit u videa také titulky.

Světlo pro AIDS ozáří v neděli známé stavby

13.05.2015 9:56

V neděli 17. května se červeným světlem rozzáří některé známé budovy nejen ve světě, ale také po celém Česku. Červeně bude nasvícená Žižkovská televizní věž, pražské Hudební Divadlo Karlín, ostravská radniční věž, ústecké Severočeské divadlo, plzeňské Nové divadlo, chomutovská městská věž a historická budova školy, pražská nákupní centra Chodov a Nový Smíchov a další objekty.

Nákupy přes GIVT.cz zdrojem financí pro neziskovky

06.05.2015 17:41

Nakoupíte cokoli ve svém oblíbeném e-shopu a ten z vámi zaplacené částky věnuje předem známou část neziskové organizaci, kterou si vyberete. S tímto pozoruhodným konceptem přichází portál Givt.cz, který pro něj získal v tuto chvíli již 163 obchodů a s dalšími jedná. Nakupující si mohou vybírat momentálně ze 221 organizací, které chtějí nechat obdarovat, a další budou jistě přibývat, spolupráce s Givtem je pro ně bezplatná.

Stránky