Aktuálně

Lucie zahájila charitativní plavbu Vltavy pro Radka

24.07.2015 13:02

V červenci 2014 přeplavala Lucie Leišová jako nejmladší Evropanka Gibraltarský průliv mezi Evropou a Afrikou. Letos v červenci uskuteční další velkou plavbu, tentokrát po Vltavě. Charitativní projekt přispěje prostřednictvím Konta Bariéry handicapovanému Radkovi na nákup handbiku, kola pro vozíčkáře.

Jak podpořit provoz Helpnetu, aniž vás to bude stát jedinou korunu

13.07.2015 21:39

Už třináctým rokem přináší portál Helpnet informace užitečné pro lidi se zdravotním postižením a pomáhající organizace. Poskytuje je zdarma, bezplatně zveřejňuje také inzeráty neziskovek a zprávy o jejich akcích, nabídky kurzů. Nedostává žádné granty či dotace. Mohl by však získat finance na další rozvoj od vás, spokojených čtenářů. A to tak, že vás to nebude stát ani korunu. Jedinou podmínkou je, že nakupujete přes internet. Jestliže ano, stačí udělat 4 jednoduché kroky. 

07.07.2015 19:35

Během akce s názvem „Budování bezbariérové Evropy: evropský průkaz pro osoby se zdravotním postižením“, pořádané europoslancem Markem Plurou v Evropském parlamentu 30. června, eurokomisařka Thyssenová veřejně oznámila, že v létě bude vyhlášena výzva pro členské země EU k předkládání projektů k vytvoření systému pro evropský průkaz pro mobilitu.

07.07.2015 18:55

Lidé upoutaní na vozík vytvořili nový cestovatelský rekord. Jen za prvních šest měsíců cestovalo spoji Českých drah 2 262 osob na vozíku, kteří využili k objednání přepravy nový objednávkový systém. Oproti loňskému prvnímu pololetí je to přibližně o 300 cestujících - vozíčkářů více.

Diety „do plavek“ i alternativní výživové směry skýtají nebezpečí

29.06.2015 17:48

Nyní v období plánování letní dovolené je pro velké množství žen stejně důležité „rychle zhubnout do plavek“ jako vybrat si vysněnou destinaci. První ze snů s sebou však často nese příliš vysokou cenu. „Většina žen, které se rozhodnou držet dietu na sebe klade nepřiměřené nároky a snaží se velmi striktně dodržovat režim, který je pro tělo nepřirozený,“ upozorňuje Ing. Tereza Bočková, nutriční terapeutka Centra Anabell.

29.06.2015 17:43

Přes 150 kurzů pro laické pečující konaných po celé ČR, vydání šesti příruček, natočení 25 nácvikových videí, stovky zodpovězených dotazů včetně právní pomoci, a vytvoření internetového portálu – to jsou ty nejviditelnější výstupy 2,5 letého projektu Diakonie ČCE s názvem „POMÁHÁME PEČOVAT“.

Stránky