Aktuálně

Společné prohlášení a výzva členům správní rady VZP ČR

26.10.2016 16:42

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, Národní rada osob se zdravotním postižením ČR a Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR vydaly společné prohlášení a výzvu členům správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR. Týká se chystané změny úhrad inkontinenčních pomůcek k 1. 1. 2017.

24.10.2016 16:23

Vzdělávací projekt Akademie pacientských organizací (APO), který zastřešuje Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP), uzavřel svůj čtvrtý ročník setkáním s úspěšnými absolventy. Slavnostní akce pod záštitou Jeho Excelence Charlese Malinase se konala v prostorách Velvyslanectví Francie v České republice. Organizace Mamma Help a Parkinson-Help si zároveň došly pro ocenění za nejlepší pacientské projekty.

Týden pro inkluzi představil stovku akcí po celé České republice

23.10.2016 17:56

V pondělí 17. října se rozběhly akce na podporu společného neboli inkluzivního vzdělávání. Školy, organizace a veřejné instituce se tak připojily k myšlence, že začleňování dětí i dospělých lidí s postižením či znevýhodněním má význam pro celou společnost a konání akce tak navazuje na naplňování mezinárodních výzev a deklarací, ke kterým se Česká republika zavázala.

23.10.2016 16:15

Od ledna do října obdržela Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) bezmála 62 tisíc žádostí o přepočet starobního důchodu pracujících důchodců. Počet podaných žádostí tak dosáhl úrovně za celý loňský rok a pravděpodobně bude atakovat hranici z roku 2014, kdy si o přepočet požádalo téměř 70 tisíc důchodců. Vylepšit si důchod mohou pracující důchodci za každých 360 odpracovaných dnů, a to i v případě, kdy v zaměstnání pokračují. Přepočet důchodu se neprovádí automaticky, ale na základě žádosti důchodce.

20.10.2016 19:25

Výrazně citlivou a zvlášť zranitelnou skupinou spotřebitelů jsou lidé se zdravotním postižením. Sdružení českých spotřebitelů proto od roku 2012 zprostředkovává zpřístupňování informací o spotřebitelské problematice osobám neslyšícím a nedoslýchavým a osobám nevidomým a slabozrakým.

18.10.2016 16:55

Od pondělí 17. října se po celé České republice rozbíhají akce na podporu společného neboli inkluzivního vzdělávání. Akce se koná již popáté a jejím organizátorem je obecně prospěšná společnost Rytmus - od klienta k občanovi. Smyslem celé akce je představit inkluzívní vzdělávání veřejnosti prostřednictvím pozitivních příkladů a rovněž vyjádřit úctu a poděkování učitelům, kteří již léta ve svých třídách vzdělávají společně s běžnými žáky i ty s postižením.

Technologie mění i vývoj léků

18.10.2016 9:44

V loňském roce bylo v České republice provedeno 382 klinických studií. Tyto studie představují nedílnou součást vývoje nového léku. Pacientům přináší možnost dostat se k nejmodernější léčbě, podle analýzy Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) také ročně ušetří státní kase až 625 milionů korun. Na nové trendy v oblasti klinického hodnocení, jako je například telemedicína, upozornila konference EUCROF, která do Prahy přilákala špičky oboru.

Řídnutí kostní hmoty není radno podceňovat

16.10.2016 17:35

Každých 26 minut si v důsledku osteoporózy v ČR jeden pacient zlomí krček kosti stehenní. Podle odhadů trpí celosvětově osteoporózou neboli řídnutím kostí 7–8 % populace. Světový den proti osteoporóze, který si připomínáme 20. října, zdůrazňuje význam prevence. 

Stránky