14. ročník SENI Cupu se blíží

Šestnáct týmů ze zařízení sociální péče z celé republiky se na hřišti Slovanu Havlíčkův Brod  ve středu 29. května utká o pohár pro vítěze v turnaji, který se postupně stal mimořádnou událostí pro celou oblast sociálních služeb.

Turnaj zahájí slavnostním výkopem starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl v 9.30 hodin. Dopoledne se týmy střetnou ve čtyřech skupinách v utkáních trvajících nově jen 12 minut, vítězové skupin se po obědě utkají v semifinále a posléze ve finále.

Na závěr turnaje se v případě příznivého počasí vítězný tým utká v exhibičním zápase s týmem pořadatelů posíleným o patrony turnaje. Diváci tak budou mít jedinečnou možnost vidět v akci naše fotbalové legendy, jimiž jsou letos Antonín Panenka, Ladislav Vízek a Horst Siegl. Na hřiště vyběhne i čtvrtý patron turnaje, herec a zpěvák Sagvan Tofi, který na turnaj přijede poprvé.

Turnaj SENI Cup má v kalendáři dlouholetého a tradičního patrona turnaje Antonína Panenky své pevné místo: „Samozřejmě přijedu a těším se. Za ty roky, co sem jezdím, už patřím k inventáři tohoto výjimečného turnaje a s mnoha hráči se už dobře známe. V posledních letech už moc často fotbal nehraju, věnuji se spíš tenisu, kde hrozí menší nebezpečí zranění. Ale kopačky s sebou v kufru auta stále vozím a jsem připraven je obout na závěrečné exhibiční utkání,“ usmívá se exekutor legendární bělehradské penalty na ME v roce 1976.

Soutěživý hračička Ladislav Vízek přijede do Havlíčkova Brodu potřetí: „Letos tu bude silná sestava patronů, taková jména dát dohromady se podaří jen výjimečně. Těším se na kamaráda Sagvana Tofiho, se kterým se potkávám na různých fotbalových i hokejových exhibicích. Říkali jsme si s Horstem, že když on s námi bude hrát fotbal, tak my ho přemluvíme a zazpíváme si tu s ním jeho největší hity.“

Vyhlášený sparťanský kanonýr, dnes spíše televizní fotbalový komentátor Horst Siegl letos dá přednost SENI Cup před tradičním golfovým turnajem známých fotbalistů a hokejistů. „Na SENI Cupu jsem byl jako patron už předloni a musím říct, že pořadatelé tohoto turnaje si zaslouží opravdu velké ocenění a já ho rád podpořím.“

V Havlíčkově Brodu se opět objeví i zpěvačka Heidi, jejíž rytmické písničky mají u diváků i účastníků turnaje velký úspěch. Poprvé přijede a zahraje skupina Terezky z DZR Terezín a po loňské přestávce zatančí oblíbená skupina Lucarino Dance z Libochovic.

Pro tři vítězné týmy jsou připraveny zajímavé a hodnotné ceny:

Hlavní cenou je návštěva koňského ranče a hiporehabilitační kurs ve středisku Hiporehabilitace Jupiter v Řevnicích u Prahy, další například lístky na vybraný fotbalový zápas Slavie Praha či vstupenky do kina IMAX.

Z turnaje SENI Cup 2019 bude jako každý rok pořizovat zpravodajství štáb České Televize.

Záštitu nad turnajem převzala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, partnery turnaje jsou město Havlíčkův Brod, APSS ČR, SK Slavie Praha, Fotbalová asociace ČR, časopis Sociální služby a Rezidenční péče.

 

Miloš Kučera

 

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.